Час роботи: з 9:00 до 20:00 (пн - сб)
Київ, Поділ, вул. Щекавицька 9а +38 (068) 90-60-90-1
UA
NoveTilo

Сучасна герніопластика: 4 кроки до успішного лікування гриж живота

Грижі передньої черевної стінки - одна з найбільш поширених в хірургії патологій і займає друге місце в світі після апендициту. За даними одного англійського дослідження, щорічно абдомінальну герніопластику переносять близько 13 осіб на кожні 10 000 населення! При цьому 90% з них виконується з використанням синтетичних імплантатів. Нажаль кількість хворих з грижовими випинаннями не зменшується, особливо серед важко працюючого населення середнього та похилого віку. .

Якщо Ви виявили підозріле випячування в ділянці живота або Вам вже діагностували вентральну грижу (пупкову, післяопераційну, білої лінії живота),не потрібно сподіватися на диво і думати, що все менеться саме собою. Необхідно негайно звернутися за кваліфікованою медичною допомогою. Бо згодом грижове випячування може не тільки збільшуватися, а й ущемлятися викликаючи ускладнення.

Медичні фахівці клініки «Nove Tio» здійснюють професійне хірургічне лікування вентральних гриж з одномоментною реконструкцією передньої черевної стінки лише за 1 день!

Чому одні люди переносять герніопластику набогато краще за інших і відновлюються після хірургічного втручання швидше? Якщо Ви хоч раз задавалися цим питанням, тоді прийшов час дізнатися про чотири головні крокіи на шляху до успішного лікування гриж живота.

Крок № 1 «Правильний» пацієнт

В даний час не існує інших методів лікування вентральних гриж, окрім хірургічного. І як би не хотіли пацієнти уникнути операції - іншого виходу просто не існує. Виняток становлять діти до п'яти років з пупковими грижами що можуть вправлятися.

Наявність грижі будь-якого виду є прямим показанням до планового хірургічного лікування!

Найпоширеніші чинники, що впливають на результат операції:

  • шкідливі звички (паління).Тютюновий дим зменшує перфузію тканин, тим самим погіршуючи процес загоєння ран. Тому, для підвищення безпеки пацієнтів рекомендовано відмовитися від паління за 4 тижні до і після майбутнього хірургічного втручання.
  • надмірна вага (ожиріння). Зайві кілограми нерідко призводять до післяопераційних ускладнень у вигляді гематом і сіром. Крім того, у людей з надмірною масою тіла набагато вище ризик ймовірності рецидиву грижі.
  • виснаження (анорексія). Давно відомо, що недоїдання викликає слабкість і підвищену захворюваність. У той час як поліпшення раціону харчування за 7-14 днів до герніопластики позитивно впливає на результат операції і подальшу реабілітацію.
  • декомпенсований (неконтрольований) цукровий діабет. Стрибки цукру в крові і регулярні гіперглікеміі (підвищений рівень глюкози в крові) зменшують перфузію тканин, сповільнюючи процес загоєння ран, а також знижують імунну функцію організму в цілому. За 3 місяці до майбутньої герніопластики необхідно домогтися компенсації захворювання. Перевірити середній рівень цукру в крові за тривалий період можна за допомогою біохімічного показника крові - глікованого гемоглобіну.

Крок № 2 Сітчастий імплантат

Сучасна хірургія гриж полягає в усуненні грижового мішка і зміцненні (реконструкції) черевної стінки пластичним матеріалом (спеціальною сіткою) в місцях її розбіжності. Пластика абдомінальних гриж з грижовими воротами більш ніж 3 см без установки сітки на сьогодніі не використовується, бо частота рецидивів перевищує 50% випадків.

Саме сітка надійно закриває слабке місце передньої стінки живота, через яке відбувається випинання внутрішніх органів, перешкоджаючи рецидиву грижі в майбутньому. На даний час для пластики вентральних і інших видів гриж використовуються сітчасті імплантати, що виконані з синтетичних матеріалів. Сітки можуть бути постійними, такими що розсмоктуються та композитними напіврозсмоктуваними.

Пластика вентральних гриж з установкою сітчастих імплантатів - «золотий стандарт» в світовій хірургічній практиці, бо кількість рецидивів становить менше 1%.

Крок № 3 Філігранна робота хірурга

Незалежно від локалізації грижі, тривалість оперативного втручання з усунення даного дефекту рідко перевищує 1,5 години, впродовж яких хірург вправляє грижовий мішок, зміцнює черевну стінку і зашиває рану.

Синтетичний сітчастий імплантат підбирається і встановлюється виключно лікуючим хірургом. Залежно від техніки герниіпластики, сітка може розміщуватися в череві як під м'язово-апоневротичним шаром (subvey), так і над ним (оnlay). А коли краї рани звести практично неможливо або небезпечно, тоді застосовується методика «вкладки» сітки (inlay). Після установки сітчастий ендопротез фіксується одним із наступних способів: пришивається, кріпиться за допомогою спеціального хірургічного степлера, а деякі сітки взагалі не потребують фіксації. Встановлювана «латочка» розташовується таким чином, щоб уникнути появи складок і мерехтіння на тілі.

Крок № 4 Правильна поведінка пацієнта в післяопераційному періоді

Для всіх пацієнтів правильна поведінка в ранньому післяопераційному періоді не менш важлива для позитивного результату, ніж безпосередньо сама операція.

Важливою особливістю раннього післяопераційного періоду є дотримання рухового режиму та носіння спеціального бандажа.

У зв'язку з тим, що поява грижового випячування обумовлене підвищеним внутрішньочеревним тиском і слабкістю м'язово-апоневретичних структур, пацієнтам в період відновлення рекомендовано бути уважними до себе і не допускати підвищення тиску в черевині. Дотримання цієї простої рекомендації - є найкращою профілактикою рецидиву грижі та інших післяопераційних ускладнень.

Чому реконструкцію черевної стінки варто виконати в клініці пластичної хірургії?

Досить часто під час хірургії вентральних гриж зустрічаються супутні абдомінальні патології, наприклад, наявність неестетичного, грубого післяопераційного або після кесаревого розтину рубця. Залишати це так не можна, тому, за бажанням пацієнта, паралельно з герніопластикою може бути виконана і хірургічна корекція рубця. А під час оперативного втручання в умовах ожиріння або різкого схуднення, в якості додаткового методу проводиться абдоминопластика - операція, що позбавляє пацієнтів від звисаючого жирового або шкірного фартуха. Крім цього, паралельно з реконструкцією черевної стінки також може проводитися пластика пупка та інші, поліпшуючи зовнішність, пластичні операції.

Фахівці клініки пластичної хірургії та естетичної медицини «Nove Tio» проводять всі сучасні види пластик вентральних гриж. Ви можете звернутися до нас за консультативною та хірургічною допомогою, зателефонувавши на один з номерів телефону (068) 90-60-90-1 (Viber, WhatsApp, Telegram), (044) 228-98-60 або заповнивши спеціальну форму на нашому сайті https://novetilo.com.ua.

З нами Ви завжди можете розраховувати на ефективне, сучасне лікування і післяопераційний супровід в будь-який зручний для Вас час!

Наші контакти

Адреса:

Київ, Поділ, вул.Щекавицька 9а

Графік роботи:

пн-сб 9:00 - 19:00

Зв'яжіться з допомогою месенджерів:

Наші контакти

© 2016 - 2024 Nove Tilo клініка пластичної хірургії, лор хірургії та естетичної медицини в Києві, Україна. Всі права захищені.

Записатися на прийом
click fraud detection