Час роботи: з 9:00 до 20:00 (пн - сб)
Київ, Поділ, вул. Щекавицька 9а +38 (068) 90-60-90-1
UA
NoveTilo
Новини та статті 📖 клініки пластичної хірургії【Nove Tilo】в Києві.

Неприємний запах - делікатна тема чи небезпечний симптом?

Давно відомо, що навіть найкраще враження про людину може зіпсувати така прикра дрібниця, як неприємний запах з рота. У медицині ця патологія називається «халітоз / галітоз» (halitosis). Термін походить від поєднання латинського «halitus» (дихання) і грецького закінчення «osis» (що свідчить про порушення в організмі).

Неприємний запах з ротової порожнини людини - досить поширена проблема, про яку не прийнято говорити відкрито, особливо якщо це стосується нас особисто. Давайте сьогодні забудемо про сором’язливість і поговоримо про те, що зачіпає кожного в тій чи іншій мірі...

Важливо знати, що наявність постійного неприємного запаху з рота не відчувається його володарем, чого не можна сказати про оточуючих людей, тому для первинної діагностики халітозу використовують найбанальніший спосіб - опитування. А ось відчуття «поганого дихання» від самого себе, в більшості випадків, свідчить про існування психічних розладів.

Нижче перераховані найпоширеніші причини виникнення халітозу, методи їх лабораторної діагностики, а також вузькі фахівці, до яких слід звернутися в разі виявлення симптомів цієї делікатної проблеми:

  • Стоматологічна - супроводжується запахом гниючої їжі. Виникає внаслідок недотримання гігієни ротової порожнини, зниження слиновиділення і таких запущених стоматологічних захворювань як: карієс, захворювання пародонту, різні прояви стоматиту, зубний камінь і т. д. Для діагностики проводять бактеріологічний посів виділень пародонтальної кишені з визначенням чутливості виділених збудників до антибіотиків, здійснюють дослідження слини методом ПЛР на вірус герпесу. Вузький фахівець, який призначає необхідне лікування - стоматолог.
  • Патології носа і глотки - супроводжується гнильним запахом. Виникає внаслідок різних захворювань ЛОР - органів, при яких є запалення, вогнище інфекції. Основні захворювання носа: нежить, риніт, синусит, перфорація носової перегородки, чужорідні тіла в носі (зазвичай зустрічаються у дітей і психічно хворих людей) і т. д. Основні захворювання глотки: дивертикул Зенкера, тонзиліт, аденоїдит, фарингіт, ангіна і т. д. Для діагностики патогенної флори проводять бактеріологічний посів виділень слизових оболонок (ніс / зів) з визначенням чутливості виділених збудників до антибіотиків. Вузький фахівець, що призначає відповідне лікування - отоларинголог (ЛОР ).
  • Патологія ШКТ (шлунково - кишкового тракту) - супроводжується сірководневим або гнильним запахом. Виникає внаслідок таких захворювань травної системи як: езофагіт, гастрит, виразка шлунка і дванадцятипалої кишки, ахалазія, гастро - езофагальний рефлюкс, дисбактеріоз, коліт і т. д. Для діагностики визначають специфічні антитіла (Jg A, Jg G) до хелікобактерної інфекції, проводять комплекс імуногістохімічних тестів біоптатів шлунка. Вузький фахівець, який призначає відповідне лікування - гастроентеролог.
  • Патологія легень - супроводжується гнильним запахом. Основні причини виникнення: анаеробні абсцеси, бронхоектатична хвороба, пневмонія, емпієма і т. д. Для діагностики проводять бактеріологічні посіви мокротиння бронхо - легеневого лаважу і аспірату плевральної пункції, а також дослідження методом ПЛР для виявлення ДНК мікро - бактерій туберкульозу. Вузький фахівець, який призначає відповідне лікування - пульмонолог.
  • Патологія обміну речовин - супроводжується запахом ацетону. Може виникнути внаслідок ендокринних захворювань, наприклад, цукрового діабету. Для діагностики здійснюють забір сечі на визначення кетонових тіл. Вузький фахівець, який призначає відповідне лікування - ендокринолог.
  • Патологія нирок- супроводжується запахом аміаку. Виникає внаслідок хронічної ниркової недостатності. Для діагностики проводять комплекс біохімічних тестів: креатинін, сечовина, сечова кислота, мікро - глобулін в сечі та крові, рівень гемоглобіну. Вузький фахівець, який призначає відповідне лікування - нефролог.

У дітей поява халітозу часто пов'язана з діяльністю гельмінтів, що мешкають в порожнині кишечника. У таких випадках проводиться курс дегельмінтизації, після чого неприємний запах, як правило, зникає.

У більшості випадків основна причина халітозу криється в ротовій порожнині людини. За стоматологічними збудниками, причинами неприємного запаху є патологічні зміни в носі і глотці. За різними даними саме ЛОР - органи обумовлюють від 8 до 25% випадків халітозу. А от поганий запах з шлунка, всупереч поширеній думці, це відносно рідкісна причина виникнення несвіжого дихання.

Крім перерахованих вище патологічних причин, на появу халітозу можуть впливати і непатологічні фактори:

  • «ранкове дихання», внаслідок зниження слиновиділення вночі;
  • «голодне дихання»;
  • куріння;
  • вживання в їжу таких продуктів, як часник, цибуля, алкоголь і т. п.;
  • прийом деяких лікарських препаратів.

Неприємний запах з рота - серйозна естетична проблема. Застосування спрею для свіжості дихання, використання жувальних гумок і поглинання величезної кількості м'ятних льодяників не зможуть назавжди від неї позбавити. Для ліквідації запаху, в першу чергу, необхідно з'ясувати і усунути захворювання, яке і є причиною халітозу. Основні профілактичні методи, що попереджають появу халітозу - ретельний догляд за порожниною рота і регулярне відвідування стоматолога, а також своєчасне лікування захворювань внутрішніх органів.

Наші контакти

Адреса:

Київ, Поділ, вул.Щекавицька 9а

Графік роботи:

пн-сб 9:00 - 19:00

Зв'яжіться з допомогою месенджерів:

Наші контакти

© 2016 - 2024 Nove Tilo клініка пластичної хірургії, лор хірургії та естетичної медицини в Києві, Україна. Всі права захищені.

Записатися на прийом
click fraud detection