Підготовка пацієнта до пластичної операції в клініці NoveTilo в Києві

Консультація і підготовка пацієнта до пластичної операції

Передопераційний період - це один з найважливіших аспектів успішного проведення планової пластичної операції. Головною метою передопераційної підготовки є максимальне зниження можливих ускладнень і ризиків на всіх етапах операції. Оскільки хірургічне втручання - це значний стрес для всього організму, необхідно враховувати всі позитивні і негативні фактори. Для прогнозування результату пластичної операції, необхідно якомога більше інформації отримати на первинній і наступних консультаціях у фахівців клініки.

Первинна консультація в клініці пластичної хірургії

Першим кроком до пластичної операції є консультація. Незважаючи на те, що інформація про пластичну хірургію існує у вільному доступі, кожен пацієнт унікальний, як і кожна проведена операція. До того ж, якщо у пацієнта виникли сумніви в необхідності проведення пластичної операції або бажання уточнити протипоказання, терміни реабілітації або вартість послуг, то таку інформацію можна дізнатися лише у фахівця. Через це зустріч віч-на-віч з пластичним хірургом дуже важлива.

Вся інформація, що можна отримати на консультації і яку потрібно знати майбутньому пацієнту перед пластикою, умовно поділяється на кілька блоків:

 • варіанти вирішення проблеми;
 • процедура проведення самої операції;
 • реабілітація після операції;
 • організаційні питання.

На консультації пацієнту і лікарю необхідно досягти взаєморозуміння щодо очікуваних результатів і можливих ризиків. Іноді хірургу складно прийняти рішення про необхідність виконання операції. Особливо у випадках, коли відхилення від естетичної норми незначні, хірург повинен упевнитись у тому, що пацієнт усвідомлює весь процес від передопераційного обстеження до закінчення реабілітаційного періоду, він добре проінформований про позитивні і, особливо, негативні сторони втручання. Дилемою для хірурга також може стати бажання пацієнта до надмірної корекції, досягнення перебільшеного результату. Тому пацієнту необхідно чітко описати можливий результат і вияснити мотиви для проведення операції: психологічний дискомфорт, фізична незручність недоліку і т. п.

Пацієнт зобов’язаний повідомити лікаря про перенесені раніше операції, хронічних захворюваннях (цукровий діабет, гіпертонічна хвороба, варикозна хвороба, тромбофлебіт, туберкульоз, гепатит, ВІЛ та ін.), а також наявність алергії на препарати або на інші речовини, спадкові захворювання, що проявлялися в роду у пацієнта. Вказати, які саме лікарські засоби пацієнт приймав останні два тижні.

Для досягнення спільного бачення кінцевого результату операції на допомогу може прийти аналіз результатів виконаних раніше операцій, ретельне обговорення проблеми перед дзеркалом, комп'ютерне моделювання фотографії пацієнта.

Питання, які варто задати пластичному хірургу на консультації

Нижче наведено питання, які кожен пацієнт повинен задати пластичному хірургу. Це дозволить зрозуміти, чи підходить йому фахівець, його методики та погляди, а також уникнути непорозумінь між лікарем та пацієнтом, і, відповідно, поганого результату.

Які хірург бачить шляхи вирішення проблеми? Для більшості недоліків досвідчений хірург зможе запропонувати кілька варіантів: наприклад, для підтяжки обличчя можна використати як малоінвазивні методики (підтяжку нитками), так і хірургічний фейсліфтинг.

Які результати може прогнозувати хірург? Ефект від пластичної операції залежить від багатьох факторів. Лікар повинен вчасно про це попередити.

Яка тривалість ефекту? Чи виникне необхідність повторного втручання? Якщо виникне, то скільки етапів операції передбачається? Пацієнту вкрай важливо з самого початку зрозуміти, на що він йде, яка реальна тривалість процедури і її результатів.

Після первинної консультації пацієнту слід обміркувати отриману інформацію і прийняти для себе рішення. При наявності сумнівів, рекомендуємо відвідати декількох хірургів і вислухати різні точки зору.

Який день краще обрати для проведення пластичної операції?

Якщо все таки рішення прийнято на користь операції, то для початку необхідно зв'язатися з адміністратором клініки або хірургом, щоб обговорити дату операції. Важливо спланувати свій графік так, щоб виділити достатньо часу на реабілітаційний період (цей час зазвичай обговорюється на консультації).

Для проведення пластичної операції важливо все. Якщо операція складна або багатоетапна, як наприклад, велика ліпосакція тіла, то слід розуміти, що для відновлення після неї потрібно не один тиждень, в цей період активність повинна бути зведена до мінімуму. Пацієнту необхідно бути готовим до того, що бажаний результат буде отримано через значний проміжок часу.

Для жінок важливо, щоб операція не проводилася під час або напередодні менструацій, оскільки підвищена кровоточивість в цей період ускладнює завдання хірурга і подовжує період реабілітації.

Також важливий сезон, на який запланована операція. На літній період пластичні хірурги рекомендують планувати процедури з малим хірургічним втручанням, як наприклад, ін'єкції, при яких пошкодження шкіри мінімальні.

У разі виникнення будь-якої, навіть незначної, зміни самопочуття, необхідно своєчасно повідомити про це персоналу клініки і перенести операцію на більш сприятливий час.

Види обстеження перед пластикою

Напередодні операції, але не раніше, ніж за 10 днів, пацієнт проходить лабораторне та діагностичне обстеження для отримання даних про стан здоров'я.

При підготовці до пластичної операції необхідно провести діагностику організму і аналізи, які допоможуть фахівцям об'єктивно оцінити всі наявні показання та протипоказання, підібрати найкращий вид лікування і метод проведення операції. Існує два варіанти обстеження:

скорочене – для тих, хто проходить процедури під місцевою анестезією;

повне – для тих, чиї хірургічні втручання будуть проводитись під загальним наркозом.

У разі виявлення медичних протипоказань, хірург залишає за собою право перенести або відмовити в операції. Обстеження можна пройти на базі клініки пластичної хірургії «Nove Tilo» протягом 30 хв і отримати консультацію фахівців відразу після проходження.

Самостійна підготовка пацієнта перед операцією

Зазвичай пластичні хірурги призначають операцію через 2 тижні після первинної бесіди з пацієнтом. І на це є причина: за цей час можна привести свій організм в порядок і зміцнити його перед майбутнім втручанням.

Для цього необхідно дотримуватися ряду рекомендацій:

 • Прийом вітамінів. Спеціаліст перед процедурою може призначити прийом вітамінів і мікроелементів для насичення організму корисними речовинами і зміцнення імунітету. Якщо пацієнта чекає складна або багатоетапна операція, наприклад, мамопластика або абдомінопластика, до стандартного курсу полівітамінів додаються препарати з вмістом заліза. Також в передопераційний період лікар може прописати медикаменти, спрямовані на зміцнення судин для уникнення появи великих гематом і кровотеч.
 • Відмова від куріння. Пацієнту доведеться кинути палити хоча б за тиждень до проведення операції, тому що нікотин гальмує регенеративні процеси в організмі і загоєння відбувається значно повільніше. Також вплив важких токсинів в сигаретах викликає погане загоєння швів. Особливо згубно це позначається на результатах підтяжки обличчя або ринопластики.
 • Закінчити прийом антибіотиків і антикоагуляційних препаратів. Також не рекомендується приймати аспірин, жиророзчинні вітаміни А і Е. Всі вони порушують процес згортання крові, що може викликати кровотечі під час операції, а також сповільнити загоєння відразу після неї.
 • Відмова від алкоголю. Спиртні напої також впливають на згортання крові, крім того, вони:
 1. розширюють судини,
 2. підвищують тиск,
 3. перешкоджають дії препаратів, що даються перед операцією, а також анестезії.

Вживання алкогольних напоїв необхідно припинити, як мінімум, за 3 дні до операції.

 • Правильне харчування. У передопераційному раціоні необхідно зменшити кількість солі. Це допоможе уникнути набряків після процедури. Також варто відмовитися від кофеїну і зловживання прянощами.
 • Не засмагати. Потрібно відмовитися від відвідування солярію і пляжів. До початку операції шкіра повинна перебувати в природному стані.
 • Не проводити косметичних процедур. Рекомендується скасувати всі косметологічні процедури, хімічну завивку і фарбування волосся.

День операції в клініці

У призначений день і час пацієнту важливо не забути:

 • зібрати всі лабораторні аналізи, необхідні для наркозу і операції;
 • повідомити лікаря, якщо напередодні операції відбулися які-небудь зміни в стані здоров'я (лихоманка, нежить, висипання на шкірі та ін.);
 • не використовувати косметику і парфумерію;
 • при собі мати паспорт, халат (спортивний костюм), тапочки, засоби особистої гігієни;
 • при операціях на обличчі мати темні окуляри;
 • після виписки зі стаціонару бажано, щоб Вас супроводжували родичі.

До послуг пацієнтів є безкоштовна мережа Wi-Fi. Якщо запланована операція не в ділянці очей, то можна захопити з собою планшет або ноутбук для урізноманітнення післяопераційного перебування в клініці.

Якщо планована операція буде проводитися під загальним наркозом, то з'явитися в клініку потрібно обов'язково натщесерце, якщо ж під місцевою анестезією, то легкий сніданок з солодким чаєм навпаки буде дуже корисним.

Пацієнт розташовується в палаті, оформляє договір з клінікою і згоду на операцію. Потім робляться фотографії та детальна розмітка зони втручання. В цей же час проводяться алергічні проби і премедикація.

Проведення пластичної операції

Пацієнта везуть в операційну. Тривалість операції може сильно коливатись, від 40 хв до 6 годин, залежно від виду втручання та кількості зон.

Після операції пацієнта перевозять в палату. Якщо операція амбулаторна (під місцевою анестезією), то пацієнт може покинути клініку вже через 2 години. Якщо операція проводилася під наркозом, то в клініці під наглядом персоналу потрібно провести мінімум 1 добу.

Для стаціонарних пацієнтів передбачено триразове харчування та цілодобовий медичний догляд.

Для отримання детальної інформації про планування пластичної операції, Ви можете записатися на індивідуальну консультацію в нашу клініку. Наш фахівець детально пояснить Вам всі переваги проведення пластики в нашому медичному центрі, а також зорієнтує щодо вартості послуг.

Зв'язатися з нами

Меню

Записаться на прием click fraud detection