Реабілітація та відновлення після пластичної операції в Києві

Реабілітаційний період після пластичної операції

Після операції починається період, що вимагає терпіння і готовності до певного фізичного та морального дискомфорту. Як правило, найскладнішими є перші кілька днів після операції, тому важливо заручитися підтримкою близьких людей.

Одразу після операції пацієнт відпочиває як мінімум кілька годин. Коли виконується багатоетапна або складна операція, рекомендується залишитися в клініці до ранку або на кілька днів (залежно від виду операції та стану організму). Перев'язки виконуються щодня. Тривалість перебування безпосередньо залежить від об’єму операції і виду анестезії. Орієнтовний період перебування в клініці можна знайти в розділі опису відповідної операції.

Що входить в післяопераційний догляд за пацієнтом?

Реабілітаційний період після пластичної операції включає в себе процедури, спрямовані на зменшення та прискорення загоєння післяопераційних наслідків (набряків, синців, крововиливів, підвищення тонусу м'язів і т.п.).

Реабілітаційна програма спрямована не тільки на відновлення природного стану роботи організму, але і на поліпшення його в цілому. При складанні реабілітаційного плану враховуються безліч факторів, основні з них:

 • стан здоров'я пацієнта до хірургічного втручання;
 • стан організму після проведення операції;
 • вік пацієнта;
 • наявність хронічних захворювань;
 • наявність шкідливих звичок;
 • спосіб життя та інше.

Післяопераційний догляд у нашій клініці пластичної та естетичної хірургії складається з призначення:

 • препаратів для внутрішньої терапії: антибіотиків (при необхідності), вітамінів (для прискорення загоєння);
 • раціону правильного харчування;
 • лікування прооперованих ділянок і післяопераційних швів;
 • косметологічних реабілітаційних процедур:
 1. Мікрострумова терапія - застосування мікрострумів для прискорення загоєння і відновлення пошкоджених тканин. (Читати детальніше про мікроструми ...)
 2. Лімфодренажний масаж - терапевтичного масажу для виведення токсинів з організму після операції. (Читати детальніше про лімфодренаж...)
 3. Ультрафонофорез – введення лікарських препаратів за допомогою ультразвукових хвиль для швидшого їх проникнення в пошкоджені тканини. Це поліпшує відновлювальний ефект. (Читати детальніше про ультрафонофорез...)

Детальніше дізнатися про програми відновлення після пластичних операцій Ви можете у статті «Постопераційний догляд за шкірою обличчя і тіла»

Які умови створені для пацієнтів стаціонару?

Ми створили максимально зручні умови для наших гостей, передусім з огляду на основні пріоритети нашої роботи: безпека, комфорт і конфіденційність. Наші палати наповнені яскравими фарбами, вони не схожі на лікарняні. Удосконалена система циркуляції і режимного знезараження повітря забезпечує інфекційний контроль і безпеку пацієнтів. Перебування в стаціонарі включає в себе кілька важливих деталей для підвищення зручності:

 • дбайливе спостереження медичного персоналу;
 • повне медикаментозне забезпечення;
 • система виклику персоналу в будь-який час доби;
 • зручне багатофункціональне ліжко з ортопедичним матрацом;
 • тумба-конструктор для розміщення необхідних речей. Вона ж, при необхідності, одним рухом перетворюється в обідній стіл;
 • окрема вбиральня, наявність якої забезпечить персональний комфорт, мінімізуючи контакт з іншими відвідувачами клініки. У туалетній тумбочці Ви знайдете все необхідне для особистої гігієни;
 • багатоканальне кабельне телебачення;
 • необмежений бездротовий доступ до Інтернету (Wi-Fi) для Вашого ноутбука або мобільного пристрою;
 • містка шафа-купе для зберігання одягу та особистих речей;
 • триразове харчування. Меню складається індивідуально, з огляду на переваги у їжі.

Які обмеження існують в реабілітаційний період?

Для повного відновлення в перші дні після операції пацієнтові потрібен спокій. Необхідно уникати фізичних навантажень. Тривалість цього періоду залежить від типу і об’єму операції, але в той же час рекомендується більше гуляти на свіжому повітрі і виконання легкої домашньої роботи.

Слід пам'ятати, що виникнення фізичного дискомфорту - це сигнал до припинення дії. Зайві фізичні навантаження можуть привести до розтягування післяопераційних рубців, а це сповільнить їх загоєння і зробить більш помітними. У більшості випадків, через 3 місяці після пластики допускаються будь-які фізичні навантаження і заняття спортом.

Також одним із загальних обмежень під час реабілітаційного періоду є заборона прийому препаратів, що розріджують кров, це може призвести до кровотечі. Не рекомендується мочити рану, тому в перший тиждень не можна приймати ванну, дозволяється приймати душ з обов’язковим заклеюванням рани спеціальним пластиром. Гіпоалергенну косметику можна використовувати вже через 2-3 дні, але без попадання на рану аж до зняття швів.

Звичайно, після кожного виду пластики існують свої обмеження. Наприклад:

 • після ринопластики необхідно промивати ніс спеціальними сольовими розчинами;
 • після мамопластики або абдомінопластики необхідно носити спеціальну компресійну білизну;
 • після отопластика потрібно носити спеціальної пов'язки, що фіксує вуха.

Що відбувається після виписки пацієнта зі стаціонару?

Після виписки, за необхідністю пацієнт відвідує клініку для перев'язок. З 4 по 10 день після операції, зазвичай, уже знімаються всі шви. У цей період дуже важливо дотримуватися всіх рекомендацій лікаря.

Через 2 місяці пацієнт проходить контрольний огляд, під час якого проводиться фотографування і оцінка результатів. Даються необхідні рекомендації, призначаються профілактичні засоби для успішного загоєння і формування непомітних рубців. Пацієнтам після збільшення грудей рекомендується щорічно проходити огляд і УЗД молочних залоз.

При відповідальному ставленні, досягнуті успішні результати операції стануть плодами спільної співпраці хірурга і пацієнта на довгі роки.

Якщо у Вас ще залишилися питання стосовно післяопераційного догляду або інших послуги нашої клініки, Ви можете записатися на індивідуальну консультацію до нашого фахівця. Він зможе детально розповісти Вам про переваги та умови проходження реабілітації у нас.

Зв'язатися з нами

Меню

Записаться на прием click fraud detection