Наукові публікації лікарів клініки пластичної хірургії【Nove Tilo】Київ

Спосіб профілактики утворення гематоми вуха після естетичної отопластика

Отопластика - одна з найпоширеніших у світі пластичних операцій. Застосовується для усунення естетичних недоліків (капловухість, складена вушна раковина, недорозвинення вушної раковини (мікротія)), а також в якості реконструкції після травм.

Як будь-яка хірургічна операція, естетична отопластика має ряд можливих побічних ефектів і ускладнень, у тому числі, утворення гематоми. Це трапляється під час застосування популярного і ефективного методу Ейтнера (широке відшарування і резекція хряща чаші). В якості профілактики утворення гематоми всі природні заглиблення вушної раковини зазвичай тампонують здавлюючими марлевими пов'язками. Проте цього може бути недостатньо для попередження гематоми.

Новий метод також заснований на зовнішній компресії, але спеціальні марлеві тампони спершу просочуються антибактеріальною маззю і розміщуються по обидва боки від вушної раковини. Тампони зшиваються між собою наскрізь медичної ниткою, а потім видаляються через 5-7 діб після операції. Таким чином, ризик зсуву марлевої пов'язки, порушення умов компресії і утворення гематоми зведений до мінімуму. Метод досить простий у виконанні і не вимагає додаткових витрат зусиль або дорогих матеріалів.

Дієвість і ефективність методу доведена і підтверджена. Клінічні випробування проведені в Київському міському центрі пластичної хірургії та естетичної медицини «Цертус». Доведено, що після застосування методики на практиці, кількість післяопераційних ускладнень значно зменшується. Метод підтверджений державним патентом №91422. Розробили його київські пластичні хірурги Олег Тимофій і Марина Старцева.

Зв'язатися з нами

Меню

Записаться на прием click fraud detection