Час роботи: з 9:00 до 20:00 (пн - сб)
Київ, Поділ, вул. Щекавицька 9а +380 67 61-46-45-2
NoveTilo
Герніопластика

Герніопластика: хірургічне лікування гриж передньої черевної стінки

Грижа живота – досить поширена патологія, що спостерігається приблизно у 2-4 % населення всієї планети Земля. За частотою виконання герніопластика займає друге місце в абдомінальній хірургії, поступаючись лідерством лише апендектомії.

Виникнути грижа може в будь-якому віці, тому прийнято розрізняти вроджені (пов'язані з незавершеністю формування черевної стінки у дітей) і придбані (що виникають в більш пізньому періоді, в тому числі післяопераційні та травматичні) грижові випинання.

Результати:

 • Усунення дефектів черевної стінки
 • Відновлення естетичного вигляду живота
 • Запобігання ризику утиску грижі

Виявили випинання на передній черевній стінці? Або раніше було діагностовано грижу? Рекомендуємо звернутися до фахівців для постановки точного діагнозу і отримання своєчасного кваліфікованого лікування!

ГРИЖА ЖИВОТА: ОПИС, ЕТІОЛОГІЯ, ЛІКУВАННЯ

Грижа живота - патологічний стан, при якому відбувається вихід частин внутрішніх органів (переважно це петлі кишківника) за межі черевної порожнини крізь природній (наприклад, пупкове кільце, паховий канал, стегновий канал, білу лінію живота) або патологічно сформований отвір в м'язово-апоневротичному шарі. Грижове випинання зазвичай добре візуалізується стоячи, а в горизонтальному положенні тіла може зменшуватися в розмірах та навіть зникати.

Основні причини виникнення гриж:

 • сприятливі фактори: ослаблений м'язовий корсет, наявність післяопераційних рубців на передній черевній стінці;
 • чинники, що призводять до підвищення внутрішньочеревного тиску перенесена вагітність, підняття важких предметів і важка фізична праця, зайва вага, утруднена дефекація і сечовипускання, наявність хронічного кашлю (наприклад, кашель курця).

Під впливом підвищеного внутрішньочеревного тиску грижовий дефект поступово збільшується в розмірах, формується грижовий мішок, в який починає потрапляти вміст черевної порожнини. Це може призвести до ущемлення, ішемії і загибелі органів, що знаходяться всередині нього.

Утиск грижі - дуже небезпечне, що загрожує життю ускладнення, яке вимагає негайної госпіталізації в стаціонар і ургентної хірургічної допомоги. Таким чином стає зрозуміло, що пластика грижі, яка виконана в плановому порядку, призначена не тільки для ліквідації випинання з косметичною метою, а й для попередження розвитку загрозливих ускладнень.

Консервативного лікування грижі не існує! Ні носіння бандажа, ні фізіотерапевтичні процедури, ні регулярні заняття лікувальною фізкультурою не допоможуть позбутися грижового випинання. Якщо грижа сформувалася, то сама по собі вона вже ніколи не пройде. Єдиний шлях до одужання - хірургічна операція (герніопластика).

Показання до герніопластики

 

Наявність патологічного випинання на передній черевній стінці, діагностована грижу живота, больові відчуття в області грижі.

 

Протипоказання до планової герніопластики

 

Некомпенсовані хронічні захворювання, порушення згортання крові, тяжкі патології серця, судин, легень, гострі інфекційні та вірусні стани, вагітність і лактація.

РІЗНОВИДИ ГЕРНІОПЛАСТИКИ

На даний момент медицині відомо більше трьох сотень видів оперативних тактик лікування гриж передньої черевної стінки: від простих (натяжна пластика) - за рахунок власних тканин пацієнта, до складних (ненатяжна пластика) - реконструктивні втручання з установкою сучасних штучних сітчастих матеріалів.

Пластика грижі може здійснюватися:

 • традиційною (відкритою) операцією:

Виконується через розріз над грижовим дефектом. Відкрита герніопластика забезпечує більш вільний доступ до грижі і грижових воріт. Анестезія використовується місцева або спинномозкова, також втручання може виконуватися під загальним наркозом. Даний метод використовується для лікування гриж будь-якого розміру.

 • лапароскопічною операцією:

Виконується через 3-4 невеликі розрізи в черевній стінці (довжиною від 5 до 10 мм), лапароскопічними інструментами під контролем відеокамери. Метод не підходить для лікування гриж великого розміру (з грижовими воротами більше 10 см) і пацієнтам, яким протипоказаний загальний (ендотрахеальний) наркоз.

СІТКИ ДЛЯ ГРИЖІ

Використання синтетичних імплантатів значно знизило відсоток рецидиву гриж, зробило період реабілітації більш комфортним для пацієнта і підвищило швидкість відновлення працездатності. Тому в більшості випадків (більш ніж в 90%) для пластики грижового дефекту черевної порожнини застосовуються штучні сітчасті матеріали.

Сучасні грижові сітки (аллопротези) являють собою плетені сітчасті синтетичні пластини, якими з надлишком перекриваються грижові ворота. Це допомагає зміцнити і стабілізувати м'язи і фасції черевної стінки, мінімізувати натяг і пошкодження тканин. Аллопротез кріпиться до м'язів пацієнта за допомогою шовного матеріалу або спеціальних скоб (Тракерів). Потрібно зовсім небагато часу, щоб сітка проросла сполучною тканиною і стала міцним захистом, що перешкоджає повторному виникненню грижового дефекту.

Для ефективного і безпечного лікування гриж наші фахівці використовують хірургічні грижові сітки світового виробника Ethicon (Джонсон і Джонсон) США, що адаптуються до анатомічних особливостей пацієнта:

 • PROLENE (ПРОЛЕН) - поліпропіленові нерозсмоктуючі сітки;
 • ULTRAPRO (УЛЬТРАПРО) - макропористі частково розсмоктуючі сітки (розсмоктуються за 90 днів);
 • VYPRO (ВІПРО) - полегшені композитні мультифіламентні частково розсмоктуючі сітки (розсмоктуються за 60-70 днів);
 • PROCEED (ПРОСІД) - багатошарові розсмоктуючі сітки для ендоскопічних герніопластик (розсмоктуються за 90 днів).

Сучасні ендопротези за своєю пластичністю і надійністю перевершують тканини людини, вони не викликають алергії, не відторгаються організмом і легко імплантуються. Вид і розмір сітчастого імплантату підбирається індивідуально для кожного пацієнта з урахуванням техніки проведення планової операції, обсягу грижового дефекту і вираженості атрофічних змін тканин, що утворюють грижові ворота.

 

ГЕРНІОПЛАСТИКА В КЛІНІЦІ «NOVE TILO» - ОПЕРАЦІЯ ОДНОГО ДНЯ!

В клініці пластичної хірургії «Nove Tilo» здійснюються всі види пластики гриж передньої черевної стінки. Техніка і метод проведення герніопластики підбирається індивідуально. При цьому до уваги береться механізм виникнення дефекту, його локалізація, вид, розмір, стан тканин навколо, а також вік пацієнта, його професія, спосіб життя, наявність супутніх захворювань і т.п.

Пластика грижі проводиться в умовах стерильної, сучасно обладнаної операційної, з використанням малоінвазивних технологій, інноваційної техніки і сітчастих матеріалів останнього покоління.

Додатковим бонусом до проведення видаленням грижі в клініці пластичної хірургії є те, що при необхідності це хірургічне втручання може поєднуватися з іншими видами пластичних операцій в абдомінальній зоні: абдомінопластика, умбілікопластіка, лікування діастазу прямих м'язів живота, ліпосакція.

ПОДРОБИЦІ

Час операції 1-2 години

Наркоз: загальний, місцева або спинномозкова анестезія

Стаціонар: 1-2 доби

Реабілітація: 2-3 тижні

Вартість хірургічного лікування гриж передньої черевної стінки

Операція

USD

 • USD
 • ГРН
 • EUR
Герніопластика від 500 у.о.
Подивитися всі ціни  

В вартість не враховано: сітчастий імплантат, наркоз, бандаж, знаходження в стаціонарі, передопераційний пакет аналізів.

Додаткові витрати

Послуга

USD

 • USD
 • ГРН
 • EUR
Скорочене обстеження перед операцією під місцевою анестезією 50 у.о.
Повне обстеження перед операцією під наркозом 75 у.о.
Загальний наркоз (2 години) 200 у.о.
Сітка для герніопластики від 30 у.о.
Перебування в стаціонарі (доба) 100 у.о.

 

Наші контакти

Адреса:

Київ, Поділ, вул.Щекавицька 9а

Графік роботи:

пн-сб 9:00 - 20:00

Зв'яжіться з допомогою месенджерів:

Наші контакти

© 2016 - 2022 Nove Tilo клініка пластичної хірургії, лор хірургії та естетичної медицини в Києві, Україна. Всі права захищені.

Записатися на прийом
click fraud detection