Час роботи: з 9:00 до 20:00 (пн - сб)
Київ, Поділ, вул. Щекавицька 9а +38 (068) 90-60-90-1
UA
NoveTilo
 Лікування жовчнокам'яної хвороби

Лікування жовчнокам'яної хвороби

Жовчнокам'яна хвороба - це стан, при якому в жовчному міхурі і / або жовчних протоках утворюються камені. Останні можуть відрізнятися за розміром, хімічним складом, кількістю, розташуванням, але всі вони істотно порушують функцію системи травлення і досить часто призводять до важких ускладнень.

Оптимальним методом лікування жовчнокам'яної хвороби (так званим золотим стандартом) є малоінвазивна операція - лапароскопічна холецистектомія. У клініці «Nove Tilo» цю операцію виконують хірурги вищої категорії з 20-річним стажем роботи, члени Європейської асоціації ендоскопічних хірургів д. М. Н. Перехрестенків А. В. та к. М. Н. Косюхно С. В.

ПРИЧИНИ ЖОВЧНОКАМ'ЯНОЇ ХВОРОБИ:

  • порушення обміну речовин;
  • порушення процесу жовчовиділення і хімічного складу жовчі;
  • нездорове харчування (зловживання жирної, смаженої їжею, алкоголем).

Ризик жовчного каменеутворення істотно підвищується при надмірній вазі та ожирінні, цукровому діабеті, вагітності, внаслідок ряда інфекційних захворювань (наприклад, вірусного гепатиту, малярії, черевного тифу), малорухливому способі життя, різкому схудненні або непродуманої зміні дієти.

СИМПТОМИ ЖОВЧНОКАМ'ЯНОЇ ХВОРОБИ:

Камені в жовчному міхурі можуть не турбувати людину (так звана безсимптомна форма хвороби). Але частіше пацієнти відзначають короткочасні періодичні болі або дискомфорт у правому підребер'ї, нудоту, гіркоту в роті, які виникають, як правило, після прийому їжі, вживання алкоголю і спочатку не особливо звертають на себе увагу. Надалі ці симптоми стають все більш вираженими.

При розвитку ж ускладнень біль в підребер'ї стає постійною і сильною, з'являється блювота, підвищується температура тіла, можливі жовтий колір очей і шкіри, потемніння сечі. Такі скарги вимагають термінової консультації хірурга.

ДІАГНОСТИКА ЖОВЧНОКАМ'ЯНОЇ ХВОРОБИ:

Жовчнокам'яна хвороба - річ досить підступна. Адже вона може проявлятися абсолютно несподіваними симптомами, які, на перший погляд, до проблеми жовчного міхура не належать. Це і болі в спині, лопатці, області серця, і перебої в серцевому ритмі (аритмії). Камні в жовчному міхурі можуть давати симптоматику більш характерну для захворювань шлунка і кишечника (печія, відрижка, здуття живота, проноси), нирок, підшлункової залози. У медичній літературі навіть існує таке поняття, як «маски жовчнокам'яної хвороби».

Тому для правильної постановки діагнозу необхідна консультація кваліфікованого лікаря, який призначить вам ряд додаткових досліджень.

На сьогоднішній день найпоширенішим повсякденним методом діагностики жовчнокам'яної хвороби є ультразвукове дослідження органів черевної порожнини.

Однак, щоб точно розібратися в усіх «хитрощах» симптомів, лікар може призначити:

  • зондове обстеження шлунка (фіброгастроскопію);
  • комп'ютерну або магніторезонансну томографію;
  • зондове обстеження товстої кишки (колоноскопію);
  • аналізи крові і сечі.

І тільки після проходження діагностики можна відповісти на питання «Що турбує?» і «Як лікувати?»..

Наших пациентов обследуют специалисты только высокого класса на современном оборудовании экспертного уровня. Ведь правильный диагноз – залог успешного лечения.

МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ ЖОВЧНОКАМ'ЯНОЇ ХВОРОБИ:

1. Консервативне лікування

До методів консервативного лікування відносяться дієта (виключення з раціону жирної, смаженої, гострої їжі, алкоголю, перехід на часте дробове, 5 - 6 разів на день, харчування), лікарські препарати, що знімають той чи інший симптом, і медикаменти, що розчиняють камені. На жаль, ефект від консервативного лікування дуже низький. І ставка на «розчинення» каменів себе не виправдала.

2. Хірургічне лікування

Є єдиним реальним на сьогоднішній день методом вирішення проблеми. «Золотий стандарт» хірургії - лапароскопічна холецистектомія. Це операція з видалення жовчного міхура разом з каменями через кілька «точкових» (від 0,5 до 1 см) проколів черевної стінки. На сьогоднішній день вона практично повністю витіснила «відкриті» операції, які виконуються через великий розріз у верхній частині живота.

Перевагами лапароскопії є:

  • практично «безкровне» оперування;
  • болі після операції незначні;
  • скорочений час стаціонарного лікування (1 - 2 дні);
  • швидке післяопераційне відновлення (1 - 2 тижні);
  • хороший косметичний ефект (невеликі рубці майже непомітні);
  • мінімальні ризики утворення грижі.

ПИТАННЯ - ВІДПОВІДЬ

1. Коли краще робити операцію?

Операцію краще робити до розвитку ускладнень жовчнокам'яної хвороби (в плановому порядку) поза загостренням запального процесу в жовчному міхурі. Такий підхід дозволяє детально обстежити пацієнта, підвищує безпеку операції, скорочує термін післяопераційного відновлення і знижує фінансові витрати на лікування.

2. Які ускладнення жовчнокам'яної хвороби можуть бути і чим вони небезпечні?

Найбільш часті ускладнення жовчнокам'яної хвороби - гострий холецистит, холедохолітіаз, гострий панкреатит. Навіть безсимптомна жовчнокам'яна хвороба може відразу (минаючи проміжні етапи) проявитися на стадії ускладнень.

Гострий холецистит - гостре запалення стінки жовчного міхура через його закупорки каменем з порушенням відтоку жовчі і приєднанням інфекції. Виявляється сильними болями в правому підребер'ї, нудотою, блювотою, підвищенням температури.

Холедохолітіаз - «переміщення» одного або декількох каменів з жовчного міхура в загальний жовчний протік з закупоркою останнього і порушенням відтоку жовчі в кишечник. Виявляється різкими болями в правому підребер'ї і надчеревній ділянці, нудотою, блювотою, жовтухою, потемніння сечі і знебарвлення калу.

Гострий панкреатит - гостре запалення підшлункової залози. Часто розвивається як реакція на наявність каменів в жовчному міхурі або їх переміщення в загальний жовчний протік. Характерні симптоми - біль у верхніх відділах живота, нудота, блювота, здуття живота, лихоманка, може бути жовтуха.

Всі ці ускладнення - пряма загроза для життя і часто вимагають термінової кваліфікованої хірургічної допомоги. Фінансові витрати на лікування подібних випадків в кілька разів вище, ніж при неускладнених жовчнокам'яної хвороби.

3. Чому потрібно видаляти весь жовчний міхур? Або можна обмежитися видаленням каменів?

У ситуації з жовчнокам'яною хворобою «хворим» є сам жовчний міхур, а камені - всього лише наслідок цієї хвороби. Видалення каменів з просвіту жовчного міхура не має сенсу, так як призводить до повторного їх утворення протягом декількох місяців. У таких випадках хворий знову потрапляє на операційний стіл. Тому і потрібно видаляти весь жовчний міхур.

4. Які ускладнення можуть виникнути під час і після операції?

Ризики ускладнень лапароскопічного видалення жовчного міхура дуже низькі. Однак в окремих випадках може статися:

  • пошкодження інших жовчних проток біля жовчного міхура;
  • кровотеча;
  • пошкодження кишківника;
  • інфекційні ускладнення у черевній порожнині або рані;
  • утворення або залишок каменів в жовчних протоках;
  • утворення грижі в місці проколу черевної стінки.

Частота таких ускладнень при проведенні операції досвідченим хірургом істотно нижче.

5. Як змінюється життя після видалення жовчного міхура?

Операція усуває неприємні симптоми і загрози ускладнень, пов'язані з жовчнокам'яної хворобою. Але приблизно у половини людей, які перенесли хірургічне втручання, з'являються незначне бурчання кишкіівника або здуття живота, підвищене утворення газів. З плином часу ці симптоми слабшають і не доставляють будь-яких проблем і незручностей.

Подробиці та ціни

У нашій клініці «Nove Tilo» в Києві працюють одні з кращих, найбільш досвідчених хірургів України (члени Європейської асоціації ендоскопічної хірургії, Європейської асоціації хірургії гриж, Міжнародної федерації хірургії ожиріння (IFSO), Української асоціації баріатричних хірургії), які досконало володіють методикою лапароскопічної холецистектомії, регулярно підвищують свій професійний рівень на майстер-класах і науково-практичних конференціях.

Подробиці

Час операції – від 1 - 1,5 години

Тип знеболювння – загальне (наркоз)

Стаціонар – 1-2 доби доби

Реабілітація – 1-2 тижні

Хірургічне лікування жовчнокам'яної хвороби: ціни

Операція

USD

  • USD
  • ГРН
  • EUR
Лапароскопічна холецистектомія (неускладнений холецистит) 1000 у.о.
Подивитись всі ціни

В вартість не входить наркоз, пребуванняе в стаціонарі, предопераційний пакет аналізів.

Додаткові витрати

Послуга

USD

  • USD
  • ГРН
  • EUR
Повне обстеження перед операцією під наркозом 75 у.о.
Загальний наркоз 200 у.о.
Додаткова година наркозу 100 у.о.
Перебування в стаціонарі (доба) 100 у.о.

Наші контакти

Адреса:

Київ, Поділ, вул.Щекавицька 9а

Графік роботи:

пн-сб 9:00 - 19:00

Зв'яжіться з допомогою месенджерів:

Наші контакти

© 2016 - 2024 Nove Tilo клініка пластичної хірургії, лор хірургії та естетичної медицини в Києві, Україна. Всі права захищені.

Записатися на прийом
click fraud detection