Венектомія (флебектомія) в Києві: видалення вен при варикозі

Венектомія (Флебектомія): видалення патологічно змінених варикозом вен хірургічним шляхом

Варикозне розширення вен - широко розповсюджена патологія, від якої, за різними даними, в тій чи іншій мірі вираженості страждає до 60% працюючого населення України, більша частина з них – жінки. На початковій стадії захворювання багато хто помилково вважає, що це виключно естетичний дефект і навіть не усвідомлюють, що потребують лікування. Якщо профілактичні заходи почати несвоєчасно та попередити розвиток хвороби не вдалось, необхідно хірургічно видалити уражені варикозом вени. Таке втручання називається венектомія.

Лікування варикозного розширення вен, навіть на пізніх стадіях захворювання, успішно здійснюють фахівці клініки «Nove Tilo в Києві! Для цього використовуються як традиційні хірургічні методики, так і новітні малотравматичні технології.

Мета

 • Усунення симптомів хвороби, скарг на втому і біль у ногах
 • Покращення зовнішнього вигляду ніг
 • Попередження ускладнень в майбутньому пов'язаних з тромбозами (інсульт, інфаркт і т.д.)

Подробиці про венектомію (флебектомію)

Що таке варикозне розширення вен?

Варикозне розширення вен (варикоз або варикозна хвороба) - хронічне захворювання, що характеризується розширенням периферичних вен переважно нижніх кінцівок, що супроводжується нестабільною роботою клапанного апарату та порушенням кровообігу. Термін «варикоз» виник від латинського слова «varicis», що в перекладі означає «здуття».

При цьому поверхневі вени ніг деформуються: значно збільшуються в довжині і діаметрі, змінюють форму, стають звитими і утворюють вузли. Кровообіг в них сповільнюється або зовсім зупиняється, виникають застійні явища, що ведуть до тромбофлебіту і порушень трофіки шкіри на уражених варикозом ділянках, що, в свою чергу, сприяє утворенню трофічних виразок.

Венектомія як спосіб боротьби з варикозом

Венектомія або флебектомія - традиційний і найбільш поширений метод хірургічної корекції уражених варикозом вен діаметром понад 0,3 мм. Таке оперативне лікування дозволяє видалити патологічно змінені (варикозні) ділянки вен, тим самим нормалізувати кровообіг по глибоких венах, а також знизити ризик розвитку ускладнень (наприклад, тромбозів, кровотеч, трофічних виразок) у пацієнтів на запущених стадіях варикозної хвороби.

Видалення підшкірних вен в подальшому не заважає нормальному кровообігу, оскільки через підшкірні судини протікає всього лише 10% крові від загального обсягу!

Методи виконання венектомії:

Варіантів проведення венектомії в сучасній хірургії досить багато: по Бебкоку, наратив, Вараді, Троянову-Тренделенбурга і т.д. Залежно від ступеня прояву варикозної хвороби: діаметра патологічно змінених судин, розташування ураженої ділянки, тривалості відрізка зворотного відтоку, наявності або навпаки відсутність трофічних порушень можуть застосовуватися різні методи усунення уражених варикозом вен, а також їх різні комбінації.

 

Показання та протипоказання до венектомії

Показання:

 • постійні набряки, біль і нічні судоми в ногах;
 • порушення відтоку крові і трофіки тканин;
 • здуття і розширення підшкірних вен, в тому числі велике і прогресуюче;
 • тромбофлебіт;
 • поява трофічних виразок, їх кровоточивість і погане загоєння.

Протипоказання:

 • II - III триместр вагітності;
 • гіпертонія, ішемічна хвороба серця, тяжкі патології судинної системи, органів дихання, печінки, нирок і т. д.;
 • інфекційні процеси в загостреній формі;
 • пошкодження, запалення, висипання на шкірних покривах, де заплановано проведення хірургічного лікування;
 • пізня стадія захворювання, похилий вік.

 

Консультаційна підтримка

Якщо Вас турбують дискомфорт в ногах і неестетичний вигляд вен під шкірою, що з’явились на тлі варикозної хвороби - саме час звернутися за кваліфікованою медичною допомогою в клініку «Nove Tilo в Києві, де Ви отримаєте вичерпну консультацію та ефективне лікування.

 

Етапи проведення венектомії

1. Підготовка

Необхідно пройти кілька стандартних досліджень, які допоможуть виявити відхилення в стані здоров'я пацієнта. До специфічних обов'язкових досліджень відносять доплерографію судин нижніх кінцівок, що допомагає встановити швидкість кровотоку, стан клапанів та стінок судин (еластичність, діаметр, прохідність), а також визначити наявність тромбів, бляшок, перфорантів і т.д. Також при необхідності визначається D-диммер (показник крові), щоб виключити наявність тромбів. Всі ці обстеження можна пройти в клініці або будуть організовані за допомогою адміністраторів клініки.

За 2-3 дні до операції слід відмовитися від куріння і вживання алкоголю, припинити прийом препаратів, що порушують згортання крові, а також підібрати компресійний трикотаж. Якщо проведення венектомії планується під загальним наркозом, то напередодні операції обмежується прийом їжі і вживання рідини.

2. Операція

Безпосередньо перед втручанням виконується розмітка змінених варикозом вен. Операція може проводиться або під загальним наркозом, або із застосуванням епідуральної анестезії. Залежно від обраного методу або їх комбінації, тривалість проведення венектомії в середньому становить 1-2 години.

Поетапне виконання процедури:

 1. Перев'язка великої вени, відсічення враженої судини через невеликий розріз в паховій області (кросектомія);
 2. видалення ушкодженої вени за допомогою венекстрактора - спеціального медичного зонда (стриппінг);
 3. обробка перфорантних вен через проколи або невеликі розрізи;
 4. видалення невеликих патологічно змінених венозних гілочок (мініфлебектомія).

Венектомія може проводитися в різних варіаціях, з доповненням різними методиками, в тому числі із застосуванням лазера або введенням склерозантів.

3. Реабілітація

Першу добу після операції пацієнти проводять у стаціонарі клініки в положенні лежачи з піднятими ногами на 30 - 40 градусів вище тулуба. Зняття швів відбувається на 7 день. У ранньому післяопераційному періоді спостерігається набряклість нижніх кінцівок, можливе виникнення великих гематом на внутрішній поверхні стегна і гомілках, а також втрата чутливості в ногах. Всі ці прояви - тимчасові й проходять самостійно.

Для поліпшення відтоку крові і мінімізації ускладнень, лікар може призначити курс протизапальних, а також венотонізуючих і антитромбозних препаратів. Протягом 2 тижнів рекомендовано обов'язкове носіння компресійного трикотажу і піші прогулянки, що чергуються з короткочасним відпочинком (8-10 хв) сидячи або лежачи з піднятою ногою.

Протягом 2 місяців заборонені надмірні фізичні навантаження, підняття важких предметів більше 10 кг, теплові процедури, відвідування саун і лазень.

Профілактика

Відновлення працездатності дозволяється через 1-3 тижні та залежить від обсягу операції і виду трудової діяльності пацієнта. Щоб попередити розвиток захворювання в подальшому, необхідно дотримуватися наступних рекомендацій:

 • носити профілактичну компресійну білизну;
 • приймати венотонізуючі препарати (наприклад, детралекс);
 • уникати тривалого положення стоячи або сидячи;
 • уникати надмірних фізичних навантажень, але регулярно займатися спортом;
 • но регулярно заниматься активным спортом;
 • відмовитися від пози сидячи «нога на ногу»;
 • уникати сидіння з піднятими догори ногами;
 • здійснювати часті піші прогулянки на свіжому повітрі;
 • приймати контрастний душ, виконувати легкий масаж.
 
 
 
 
 

 

Подробиці та ціни

Подробиці

Тривалість операції: 1- 2 години;

Наркоз: загальний або епідуральна анестезія;

Стаціонар: 1-2 доби;

Реабілітація: 1 місяць.

Флебектомія: ціни

Ціна варіюється від $800 до $1000

Операція Ціна, у. е.
ВЕНЕКТОМІЯ 800 у.е.
Переглянути всі ціни  

Додаткові витрати

Послуга Ціна, у.е.
Скорочене обстеження перед операцією під місцевою анестезією 50 у.е.
Повне обстеження перед операцією під наркозом 75 у.е.
Загальний наркоз (2 години) 200 у.е.
Додаткова година наркозу 100 у.е.
Перебування в стаціонарі (доба) 100 у.е.

У вартість не входить наркоз, перебування в стаціонарі, передопераційний пакет аналізів , компресійна білизна.

Зв'язатися з нами

Меню

Записаться на прием